Breitling

Loading....
Używane i zabytkowe zegarki Breitling są bardzo poszukiwane na rynku zabytkowych zegarków. Produkowane były one w wielu różnych modelach, głównie dla tego, że zegarki Breitling były oferowane w różnych opcjach, tak by sprostać wymaganiom klientów. Na przykład, bardzo często dostępny był zestaw diamentów na sprzączce oraz istniały różne inne opcje dotyczące bransolety i zapięcia.

Jedną z głównych innowacji Breitling był automatyczny chronograf. Wynalazek ten zadebiutował w 1969 Bazylei i był postrzegany jako duży krok naprzód w całej branży. Chronograf wykorzystywał koło balansowe i mikro wirnik wprawiający w ruch napęd, w przeciwieństwie do poprzedniego ręcznego nakręcania zegarka.

Zabytkowy Breitling Navitimer

Pierwszy zegarek Breitling Navitimer został wprowadzony do sprzedaży w 1952 roku (Breitling Navitimer 806) i szybko zyskał status numeru jeden wśród zegarków do nawigacji. Od tego czasu, uważana za bliską perfekcji konstrukcja, prawie się nie zmieniła. Zegarek może być wykorzystany do obliczenia szeregu funkcji podczas lotu i nawigacji samolotu.

Popularne używane zegarki Breitling

Popularne zabytkowe serie zegarków Breitling to np. Navitimer, Aeromarine, Windriger i Bentley-series. Seria Navitimer zawiera także wiele popularnych marek takich jak np. Cosmonaute, Olympus i Breitling Montbrillant. Od serii Windrider, Breitling Chronomat stał się jedną z najbardziej poszukiwanych marek na rynku zegarków używanych lecz zegarki CrossWind, HeadWind, Callisto i Blackbird też są bardzo popularne. Profesjonalna seria zawiera takie zegarki jak Breitling Emergency, Aerospace, Hercules i H-serię. Bardzo popularne na rynku zegarków zabytkowych są też serie Aeromarine series, Breitling M1, Seawolf, Superocean, Colt i Chrono Avenger. Ponadto, bardzo poszukiwane są nieco droższe zegarki Breitling for Bentley w tym m.in. Bentley 6,75, GT i Bentley LeMans.